Velké Meziříčí jsme porazili 5:2 a sesadili ho z prvního místa tabulky.

Netradičně v pátek na náš led zavítal dosavadní lídr soutěže, tým HHK Velké Meziříčí. Tým z Vysočiny zatím prohál jen jedno utkání, ve druhém kole nestačil na Uničov. Horáci mají nejlepší ofenzívu soutěže a budí respekt s rozdílem ve skóre 51. Hosté dorazili na vyškovský stadion vinnou zácpy na dálnici D1 se zpozděním. Utkání začalo o 10 minut později než byl plánovaný začátek. Náš dres poprvé oblékl obránce Pokorný, po dlouhé době se v sestavě objevil útočník Dvořák.

Po první třetině svítilo na světelné tabuli skóre 3:1. Všechny branky Sokolů vstřelil Jan Boček. Za hosty se ve 13. minutě prosadil nejproduktivnější hráč soupeře Tomáš Střecha. Ve druhé třetině padla jediná branka. Tu vstřelil v 33. minutě hostující Pokorný3:2. V závěrečné třetině nejprve vstřelil svou první branku v sezóně Švejda4:2. Tečku za utkáním udělal o dvě minuty později Hroudný, který k brance přidal ještě dvě asistence – 5:2.

Připisujeme si do tabulky tři body za zasloužené vítězství, ke kterému přišpěl také výborně chytající Jakubčík, který zneškodnil 34 střeleckých pokusů soupeře. V neděli nás čeká Uherský Ostroh, který se po zaváhání VelMezu posunul na první místo tabulky.

TJ Sokol Březina – HHK Velké Meziříčí  – 5:2

Třetiny: 3:1, 0:1, 2:0

Branky: 8. Boček J. (Hroudný), 17. Boček J. , 20. Boček J. (Pokorný), 52. Švejda (Hroudný, Pokorný), 54. Hroudný (Cívka, Boček J.) – 13. Střecha T. (Střecha F.), 33. Pokorný (Střecha F.)

Sestava Březina:  Jakubčík (Hynšt) – Pokorný, Švejda, Vlček, Sedláček (A), Štěrba, Jirůšek, Cívka, Hroudný, Boček J. (A), Kozel (C), Dupljaku, Kousalík, Nevřela, Přibyl, Dvořák, Malíř

Sestava Velké Meziříčí: Šoustal (Juda) – Šerý (A), Burian V., Kochánek, Rašner, Pokorný, Vondráček – Křenek (C), Matov, Sobotka, Střecha F., Maštera, Střecha T., Pejchal, Bula, Peschout, Rozmarín, Strnad

Rozhodčí: Sofka – Šustr, Procházka. Vyloučení: 10:10 navíc Bula OT + OK a Křenek TH (oba Velké Meziříčí). Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 148. Střely: 28:34.