Březina se pokusí přiblížit k pozicím zaručující play-off ve Velké Bíteši.

Souboj dvou týmů bojující o příčky zaručující play-off nabídne sobotní utkání na stadionu ve Velké Bíteši. Od 17 hodin se místní Spartak utká se Sokolem z Březiny. Domácí patří k tradičním účastníkům soutěže, hosté hrají svoji premierovou sezónu. První vzájemné měření sil na vyškovském stadionu dopadlo lépe pro Velkou Bíteš, která zvítězila 5:2.

HC Spartak Velká Bíteš

Domácí Velká Bíteš se od začátku sezóny pohybuje v horních patrech tabulky. Aktuálně se hráči Velké Bíteše nachází na 7. místě tabulky. Na svém kontě mají shodně jako osmý Uherský Brod 22 bodů. Bíteš byla po prvních třech kolech 100%, když dokázala porazit nováčka z Brumova-Bylnice, vysoko porazit Břeclav a také porazit Březinu. Od té doby jsou výsledky Bíteše jako na houpačce. Prohrála s Hodonínem, potom až v prodloužení porazila poslední Rosice, prohrála na nájezdy s Blanskem. Následně prohrála dvakrát v normální hrací době, když nestačila na Uničov a Boskovice. Další body Spartak získal až za výhru s Uherským Hradištěm. Bítešští opět pokračují ve střídání úspěchu s neúspěchem. Pěkný kousek se hokejistům soupeře povedl v Uherském Ostrohu, kde o tři body připravili první tým tabulky. Následovalo povinné vítězství nad Brumovem. V posledním kole se však hráčům Bíteše nezadařilo. V oslabené sestavě nestačili na Břeclav. Webové stránky Bíteše tuto porážku okomentovali článkem s titulkem „V hlavní roli rozhodčí“, který vyloučil hned 11 bítešských hráčů a pouze 2 břeclavské.

Nejproduktivnějším hráčem domácího mužstva je Tomáš Račický, který v dosavadním průběhu sezóny vstřelil 8 branek a na dalších 13 asistoval. Zajímavostí je, že tento hráč v létě chodil na led s naším mužstvem. Druhým nejproduktivnějším hráčem je kapitán týmu Matěj Šidák, který má na svém kontě 14 kanadských bodů za 6 branek a 8 asistencí. Taktéž se 14 body je třetím nejproduktivnějším hráčem Martin Biolek, ten vstřelil 5 branek a na 9 nahrál.

TJ Sokol Březina

Hosté z Březiny po pomalém rozjedu a rozkoukávání v krajské lize začínají vystrkovat růžky. Sokolové jsou aktuálně na 10. místě s 6 bodovou ztrátou na svého soupeře a pozice, které zaručují postup do závěrečného play-off. Březina začala sezónu dvěma zápasy na venkovních hřištích. Po těchto dvou zápasech měli na kontě 3 body za výhru v prodloužení v Břeclavi a prohru v prodloužení v Hodoníně. Skalp hodonínských drtičů byl velmi cenný, z Hodonína se jen tak body vozit nebudou. Následovalo utkání na domácím ledě s Velkou Bíteši, ve kterém březinští promarnili dvoubrankový náskok a skončili bez bodu. Na utkání v Rosicích určitě hráči ani fanoušci nevzpomínají v dobrém, když Březina posledním Rosicím podlehla 8:3.

První vítězství za 3 body Březina uhrála až v 7. kole a to víc bylo cennější, protože sílu březinských poznala mistrovská Minerva z Boskovic. Že Sokol začne pravidělně bodovat nenapověděla ani další tři utkání, když dvakrát prohrál v normální hrací době a jednou v prodloužení. A tak další vítězství přišlo až v 11. kole, když na vyškovský stadion zavítal další favorit soutěže z Velkého Meziříčí. Domů hráči Velmezu odjížděli s prázdnou, když prohráli 5:2. Na zlepšenou formu hráčů Březiny málem doplatili i hráči Uherského Ostrohu, který si nakonec těsné vítězství uhlídal. Další tři zápasy měla Březina výhodu domácího protředu a tu využila znamenitě. Nejprve porazila rozdílem třídy Brumov-Bylnici, poté přetlačila Břeclav a v posledním utkání těsně prohrála s Hodonínem.

Ofenzívu týmu táhne hlavně nejlepší střelec celé souteže Jan Boček, který vstřelil 15 branek a na další 4 nahrál. Druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva je Liridon Dupljaku s 13 kanadskými body. Třetím nejproduktivnějším hráčem je kapitán mužstva Adam Kozel. Březinské nyní čekají tři velmi důležité utkání, které rozhodnou o tom, jestli se piblíží osmičce zaručující postup do vyžazovacích bodů nebo na ni zůstane pouze boj o ostatní příčky. Svěřence trenéra Křivinky čekají postupně zápasy s Velkou Bíteší, Rosicemi a Blanskem.

Sestavy z minulého utkání

HC Spartak Velká Bíteš: Alexa (Stráník) – Novák, Věžník, Šidák A., Grman – Bustin, Šidák M., Florek, Račický, Lang, Biolek, Michálek, Trnka, Bednář

TJ Sokol Březina:  Jakubčík (Hynšt) – Pokorný, Cívka, Štěrba, Vlček, Burian, Boček M. –  Boček J. (A), Buhaj, Hroudný, Nováček, Kozel (C), Kousalík, Nevřela, Říčka, Přibyl, Drahovzal

Rozhodčí

Brzobohatý Michal – Karpíšek Jakub, Šustr Martin

Ostatní zápasy

HC Štika Rosice – HC Lvi Břeclav

SKMB Boskovice – HHK Velké Meziříčí

Dynamiters Blansko HK – HC Brumov-Bylnice

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Uherský Brod

HC Uničov – HC Uherský Ostroh

SKMB Boskovice – HK Kroměříž

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


three × five =