Poslední prověrkou v roce 2018 bude rosická Štika.

foto: Adam Krátký (SHKM Hodonín)

Posledním soupeřem, který se Březině postaví v kalendářním roce 2018 bude rosická Štika. Utkání se hraje v sobotu 22. prosince na stadionu ve Vyškově tradičně v 17 hodin. Papírovým favoritem by měli být domácí, ale už v prvním vzájemném utkání se přesvědčili, že se předpoklady nemusí shledat s realitou. V září vyhrály Rosice vysoko 8:3.

TJ Sokol Březina

Domácí Sokol má z posledních čtyř utkání bilanci dvou výher a dvou proher. Na konci listopadu si doma jednoznačně poradil s Brumovem-Bylnicí, který se domů na hranice se Slovenskem vracel s 14 brankovým přídělem. O týden později je na domácím ledě čekal tabulkově podobný soupeř. Sice se jednalo o vyrovnanější utkání, ale i tentokrát z Vyškova odjížděla Břeclav s prázdnou.

Ve třetím domácím utkání v řadě přišla porážka. Do Vyškova zavítal soupeř ze špičky tabulky. Březina sice byla Hodonínu rovnoceným soupeřem a dokonce v utkání vedla. Tři body nakonec putovali do Hodonína. Minulou sobotu se Sokol vydal na chladný stadion do Velké Bíteše.

Opět jsme byli důstojným soupeřem, vedli jsme, ale zbytečnými vyloučeními jsme se připravili o body. Pokud chce Březina pomýšlet ve své první sezóně na play-off měla by jednoznačně začít hrát disciplinovaněji a také začít vozit body z venkovních utkáních. Venku prozatím nevyhrála ani jednou za tři body a získala jen čtyři body. Hlavní útočnou silou Sokolů je centr první lajny Jan Boček, který má na svém kontě 15 branek a 5 asistencí. V kanadském bodování ho následuje druhý Liridon Dupljaku (8+5). O pozici třetího nejproduktivnějšího hráče se dělí Filip Nováček (6+6) a Adam Kozel (7+5).

HC Štika Rosice

Rosice jsou již tradičním účastníkem krajské ligy. Tuto soutěž hraje od sezóny 2013/2014. Ve své historii se dokázali do play-off probojovat zatím jen jednou. V loňské sezóně skončili Rosice beznadějně poslední, když získaly pouhé 4 body. Před sezónou Rosice posílily kádr. Začali spolupracovat s univerzitním týmem Cavaliers Brno, jehož několik hráčů začalo za Štiku hrát.

V posledních dvou kolech se Štice podařilo bodovat. Nejprve podlehli Brumovu 6:5 v prodloužení. Minulý týden pak stejným výsledkem přehráli Břeclav. Jako správný kapitán je neproduktivnějším hráčem týmu Tomáš Krejčí, který vstřelil 5 branek a na 7 nahrál. O jeden bod za ním je Daniel Polzer (4+7), o další bode zpět je Jiří Svatuška (4+6). I v letošní sezóně jsou Rosice zatím na posledním místě. Na svém bodovém kontě mají 10 bodů.

Sestavy z minulého utkání

TJ Sokol Březina: Jakubčík (Hynšt) – Pokorný, Švejda, Štěrba, Vlček, Sedláček (A), Foral, Boček M. – Boček J. (A), Kousalík, Hroudný, Nováček, Kozel (C), Dupljaku, Nevřela, Dvořák, Malíř.

HC Štika Rosice: Čížek, Antal, Lučivňák, Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Dobšák, Gombarčík, Hanáček, Kazlepka, P. Pospíšil, Svatuška, Viest, Polzer, Jarolím, Vojáček

Rozhodčí

Goňa Tomáš – Kociňák Tomáš, Šmíd Jakub

Ostatní zápasy

HC Brumov-Bylnice – HC Uničov

HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž

Hokej Uherský Ostroh – SKMB Boskovice

HC Lvi Břeclav – Dynamiters Blansko HK

HC Spartak Velká Bíteš – SHKM Hodonín

HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

11 + ten =