Do nové sezóny jako HK Vyškovsko. Březina se spojuje s MBK Vyškov v jeden klub.

Dva hokejové kluby působící na vyškovském zimním stadionu, TJ Sokol Březina a MBK Vyškov, se spojují do nově vytvořeného celku. Nový klub ponese název HK Vyškovsko. Ten by měl lépe obstát v současných podmínkách a být konkurence schopnější v mládežnickém i seniorském hokeji.

Ve fotbalové druhé lize působí Táborsko, volejbalovou extraligu hraje Karlovarsko a v basketbalové nejvyšší soutěži bojuje Olomoucko. Teď přichází i na hokejovou scénu klub, který nereprezentuje město, ale rovnou celý region. Po dlouhých jednaních představitelů obou původních klubů, města Vyškov a zimního stadionu došlo k dohodě. Smlouva je podepsaná na následující tři sezóny. Po třech sezónách dojde ke shodnocení přínostosti této fúze a rozhodnutí jestli bude pokračovat i nadále.

Nový klub nese název HK Vyškovsko, celým názvem Hokejový klub Vyškovsko. „Jsme hrdí na naší vlast, a proto hokejový klub a ne club. Jeden klub sídlil přímo v okresním městě Vyškov, druhý nedaleko odsud. Mnoho hráčů není přímo z Vyškova, ale z obcí v okolí Vyškova. Proto Vyškovsko,“ objasňuje jeden z představitelů nově vzniklého oddílu.

Ke kompromisu došlo i co se týče klubového loga. Jedná se o hokejovou helmu s košíkem, která je v barvách, které vyznával březinský klub. Klubovými barvami tak budou žlutá, černá a bílá. Pod samotnou helmou je vyobrazen název klubu. Helma s mřížkou navíc vyjadřuje, že klub pracuje i s mládeží.

„Krajská liga zaujala obyvatele Vyškova i mne samotného. Na zápasy Březiny jsem se chodil pravidelně dívat. Klub však neměl sídlo ve Vyškově, a tak ho město nemohlo podpořit. Nový klub, který má sídlo ve Vyškově, tak může očekávat podporu z měststkého rozpočtu. Jsme domluveni, že bychom měli být jedním z hlavních partnerů. Město bude dotovat zejméná činnost mládežnických kategorií, ale ani mužské týmy nepřijdou zkrátka,“ komentuje vznik nového hokejového týmu Tomáš Barták, vyškovský zastupitel. Podporu novému klubu vyjadřuje i velká část sponzorů povodních klubů, ti se zavázali podporovat hokej ve Vyškově i nadále. „Některé velké vyškovské firmy na jméno Březina neslyšeli, teď se nám s nimi třeba podaří domluvit na spolupráci,“ doufá předseda klubu.

Vyškovsko už je řádně zaregistrováno u Českého hokeje pod registračním číslem 84632. V současné době pracuje vedení nad převodem hráčů z původních klubů do nového. A-tým bude hrát v Krajské lize mužů Jižní Moravy a Zlína, kostru týmu by měli tvořit hráči, kteří loni nastupovali za Březinu. Kromě A-týmu bude pod hlavičkou Vyškovska působit i B-tým mužů. Ještě není jasné v jaké soutěži bude „béčko“ působit. Ve hře je Krajská soutěž Vysočiny nebo Okresní přebor Blanska. Za toto mužstvo budou nastupovat hráči, kteří za Březinu hráli v minulosti, ale například z pracovních důvodů nemohli přepnout na mód krajské ligy a dvakrát týdně trénovat. V týmu by měli dostat také šanci talentovaní hráči z mladežnických týmů klubu. V neposlední řadě se můžou v dresu rezervy objevit hráči, kteří hrají Vyškovskou hobby extraligu a chtějí zkusit registrovaný hokej. V mládežnických kategoriích bude pod hlavičkou HK Vyškovsko působit stejně jako u MBK Vyškov, kategorie 2., 3., 4. třída a mladší žáci. Nově pak také starší žáci, dorostenci a junioři. Juniorský tým bude působit v regionální lize juniorů. Právě talentovaní hráči z juniorského týmu budou dostávat šanci okusit dospělý hokej v B-týmu.

V následujících dnech dojde k vytvoření nových webových stránek. Původní stránky MBK Vyškov i TJ Sokol Březina budou na tuto adresu nově přesměrování. Vznikne také nová stránka na Facebooku a Instagramu, kde Vás budeme informovat o veškerých novinkách jak jste byli zvyklí doposud.

Přejeme pěkného Apríla 😂😝

Informace v tomto článku jsou zcela smyšlené a nezakládají se na pravdě.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 × one =