Okresní přebor je po roční pauze zpět.

V úterý 21. září proběhl na zimním stadionu v Blansku předsezónní aktiv klubů OP Blansko. Nový ročník Okresního přeboru odstartuje o víkendu 23. – 24. 10. Dobrou zprávou je, že poté co se loňská sezóna vinou covidu vůbec neodehrála, neubyl žádný tým. Naopak nováčkem okresní soutěže bude HC Zastávka. Jejím příchodem dojde dozajista ke zkvalitnění celé soutěže, neboť Zastávka v posledních sezónách hrála pravidelně Krajskou ligu Vysočiny. Další změnou, co se účastíků ligy týče, je změna názvu blanenského týmu, který bude nově vystupovat jako HC Laviny.

Osm účastníků odehraje základní část dvoukolově každý s každým. Po 14 kolech první 4 týmy postoupí do play-off. Semifinále budou odehrány na dva zápasy. O mistrovi a držiteli bronzu rozhodne jeden zápas „o všechno“. Stejným způsobem odehrají zápasy o konečné umístění i týmy, které po základní části obsadí 5. až 8. místo. Vítěze sezóny 2021/2022 budeme znát o víkendu 5. – 6. 3. 2022.

Kompletní rozlosování včetně přesných termínů zveřejníme ihned, jakmile ho od vedení svazu obdržíme.

three × 4 =