O nás

TJ Sokol Březina (celým názvem: Tělovýchovná jednota Sokol Březina) je český sportovní klub, který sídlí v obci Březina v Jihomoravském kraji. Založen byl v roce 1913 jako Tělocvičná jednota. Činnost Sokola byla v historii již dvakrát úředně přerušena a to v letech 1914–1918 a 1941–1945. Nejznámějším oddílem klubu je ledního hokeje, který od sezóny 2018/19 působí v Krajské lize Jižní Moravy a Zlína (4. nejvyšší soutěž v republice). Klubové barvy jsou černá, bílá a žlutá.

Mimo mužský oddíl ledního hokeje má sportovní klub i jiné oddíly, mj. oddíl malé kopané, stolního tenisu a aerobiku.

V Březině se nachází přírodní kluziště, o které se klub stará. Dříve se zde odehrávaly také soutěžní zápasy, to však později s vyššími nároky na hrací plochu nebylo možné. Všechny utkání Okresního přeboru odehrával klub na ZS v Blansku, kde se odehrávala celá soutěž. Před sezónou 2018/2019 klub změnil svůj domovský stánek. Nově hraje domácí utkání na nově vybudovaném ZS ve Vyškově.

Hokejový oddíl TJ Sokol Březina byl založen v roce 1968. Kromě mužského týmu hrály i žákovské či dorostenecké týmy. Tým mužů po většinu času hrál v blanenském Okresním přeboru. Březina ale hrála i krajské přebory, ať už KP1 i KP2. V posledních zhruba 20 letech však působila výhradně v Okresním přeboru. Mezi nejúspěšnější sezóny patří ta loňská. Mužstvo TJ Sokol Březina se stalo vítězem Okresního přeboru a zajistilo si právo postupu do vyšší soutěže.

Pro sezónu 2018/19 se klub přihlásil do Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Tuto soutěž hraje celkem 14 mužstev. Kromě klubů z Jihomoravského a Zlínského kraje, zde hrají také týmy z kraje Vysočina a z kraje Olomouckého. Každý se s každým utká dvakrát a nejlepších 8 týmů postupuje do play-off. Zbylým 6 týmům sezóna končí. Vítěz má právo se účastnit kvalifikace o 2. ligu.