Historicky první vítězství venku za 3 body v krajské lize.

K utkání 7. kola Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína, které připadlo na den oslavy vzniku Československa. Do Uherského Hradiště odcestovalo torzo 13 hráčů do pole. Ze sobotní sestavy z nejrůznějších důvodů nebyly k dispozici Pokorný, Vlček, Branžovský a Kousalík. Trenér měl k dispozici jen 3 obránce. Na pozici obránce výborně zaskočil chybějící beky Filip Beneš.

Od začátku utkání jsme předváděli výborný týmový, bojovný výkon a hráli bez zbytečných vyloučení. V 11. minutě byl ale vyloučen Hroudný a Březina udeřila poprvé v oslabení. Malíř vybojoval za brankou puk, který se dostal k Jarolímovi a ten z velkého úhlu překonal brankáře. Po zbytek třetiny jsme pokračovali v koncentrovanému výkonu, proti navýšení vedení byla nepřesná koncovka. Na brankáře Peprníka jsme vyslali jen 8 střel, zbytek střel končil mimo tři tyče. O mnoho více práce měl březinský Jakubčík, který dnes podal výborný výkon. Tři vteřiny před první sirénou přišlo uklidnění z hole dosud mlčícího kanonýra Liridona Dupljaku.

Dupljaku byl při chuti a v polovině zápasu z velmi podobné situace vytěžil svůj druhý gól v zápase. To byla jediná branka prostřední části. Dál pokračujeme v nastavené taktice. Hrajeme bez faulů a zbytečných chyb, všechny pokusy soupeře likviduje Jakubčík. Závěrečnou dvacetiminutovku zahajujeme využitou přesilovou hrou. Cívka si vyměnil na modré kotouč s Ondráčkem a zamířil přesně do černého. Po čtvrté brance přišla chvilka nepozornosti a té okamžitě po 25 vteřinách využil domácí kapitán Červenka, který překonal Jakubčíka, jenž dosud držel domácí střelce na uzdě. Definitivní tečku za utkáním udělal v další přesilové hře na pozici obránce výborně hrající Beneš, který vymetl z branky domácích všechny pavučiny. Zbytek utkání jsme si zkušeně pohlídali a vezeme domů historicky první 3 body z venkovních kluzištích v Krajské lize mužů Jižní Moravy a Zlína.

HC Uherské Hradiště – TJ Sokol Březina 1:5

Branky: 43. Červenka (Fridrich, Tischer) – 11. Jarolím, 20. Dupljaku (Račický), 29. Dupljaku (Kozel, Švejda), 43. Cívka (Ondráček), 49. Beneš (Ondráček, Švejda)

Sestava Uherské Hradiště: Peprník (Hubáček) – Kojecký, Jurásek, Hrabec, Tischer, Lažek (A), Studený – Pavlůsek, Červenka (C), Tomešek, Burša, Větříšek, Fridrich, Krátký, Forman, Šrenk

Sestava Březina: Jakubčík (Hynšt) – Švejda, Beneš, Cívka, Štěrba – Kozel (C), Dupljaku, Račický, Byrtus, Václavík, Hroudný, Malíř, Jarolím, Ondráček

Rozhodčí: Čech – Kociňák, Šmíd. Vyloučení: 6:3 navíc Cívka OK. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 99. Střely: 41:37

Radko Křivinka: „K dnešnímu zápasu jsme přijeli ve značně pozměněné sestavě, ale to už k téhle soutěži patří.Myslím si, že právě to, že jsme tady některé hráče neměli rozhodlo o tom, že jsme předvedli velice obětavý výkon. Kluci se snažili, hráli jeden za druhýho. Taktiku co jsme si řekli před zápasem se snažili plnit. Soupeře jsme v podstatě do brankových příležitostí dlouho nepouštěli. Vepředu jsme se dokázali prosadit a utkání pak celkem v pohodě dovedli do vítězného konce. Strašně moc si těch bodů z venku vážíme, protože je to poprvé za dvě sezóny, kdy jsme dokázali naplno bodovat. Po sobotní porážce s Břeclaví jsme se zase vrátili do hry a odskočili jsme z posledního místa tabulky.“

9 − three =