Třetí Uničov byl nad naše síly.

V utkání 11. kola jsme přivítali třetí tým tabulky z Uničova. Soupeř zatím neprohrál v základní hrací dobře. Doposud prohrál pouze v prodloužení s Rosicemi. Březina nastoupila opět ve velmi okleštěné sestavě. K dispozici byli jen 3 obránci, a tak musel na pozici beka zaskočit podruhé v sezóně Filip Beneš. Stejně jako v Uherském Hradišti to zvládl s bravurou.

Hned v první minutě utkaní přišli první komplikace. Jeden ze tří obránců Štěrba dostal trest na 2+10 minut. Uničovu se přesilovou hru využít nepovedlo, naopak soupeřovi ujel Beneš a střelou nad vyrážečku překonal brankáře Sedláře. Během první třetiny zápasu měli hosté jak herní tak střeleckou převahu. Vynikal hlavně špílmachr mužstva Jakub Čuřík, který měl dvě největší příležitosti na srovnání. Nejprve rozezvučel brankovou konstrukci, poté jel sám na Jakubčíka, ale netrefil bránu. Velkou šanci měl také Václavík, jeho střela skončila stejně jako Čuříkova na tyčce. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0.

Co se Uničovu nepovedlo v první dvacetiminutovce, se povedlo hned na začátku druhé třetiny. Čuřík se dostal do úniku a kličkou do bekhendu srovnal na 1:1. Do konce prostřední části se hráči soupeře prosadili ještě dvakrát, a to zásluhou Chytila a Šíma.

Hned z kraju třetí části zvyšoval na 1:4 opět Čuřík. Hráči Sokola se však nevzdali a dvěmi brankami v rozmezí půl minuty snížili na rozdíl jedné branky. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Beneš, následně bekhnedovou střelou prostřelil Sedláře Dupljaku. Zkušení hosté nenechali nic náhodě a o další dvě minuty později vedli o dvě branky. V závěru zkusili domácí štěstí ve hře bez brankaře, ve které pečetil vítězství hostů Šímo.

TJ Sokol Březina – HC Uničov 3:6

Třetiny: 1:0, 0:3, 2:3

Branky: 2. Beneš (Václavík), 44. Beneš (Kousalík, Pokorný), 44. Dupljaku (Hroudný, Beutl) – 22. Čučík (Žajgla), 26. Chytil (Šímo), 40. Šímo (Husák, Čuřík), 43. Čuřík (Chytil, Paška), 46. Handl (Husák, Sršeň), 57. Šímo

Sestava Březina: Jakubčík (Hynšt) – Pokorný, Beneš, Štěrba, Beutl – Byrtus, Dupljaku, Hroudný, Kozel, Jarolím, Ondráček, Václavík, Kousalík, Weiss

Sestava Uničov: Sedlář (Axman) – Klvaňa, Halouska, Fryč, Fekiač, Navrátil, Paška, Vrána, Chytil, Šímo, Drdla, Handl, Čuřík, Kratěna, Beier, Husák, Sršeň, Žajgla

Rozhodčí: Grygera – Halás, Wesley. Vyloučení: 8:8 navíc Štěrba a Kozel OT. Využití: 0:1. Oslabení: 1:2. Diváci: 160. Střely: 24:42