Dobrý výkon v Uničově body nepřinesl.

Do Uničova jsme přijeli bez několika důležitých hráčů. Navíc se na rozbruslení Nováček srazil s Dvořákem. Druhý jmenovaný byl velmi otřesen, do utkání nastoupil, později však vinou srážky odstoupil. Do utkání jsme vstoupili s taktikou hrát zodpovědně v obraně, bez zbytečných faulů a čekat na šance v útočné třetině. Tuto taktiku se dařilo plnit, dobrou hru v obraně ještě potvrzoval dobře chytající Jakubčík v brance.

Šanci na první březinský gól měl Cívka, který byl sám před Axmannem, ale bekhendové zakončení branku nepřineslo. Co se nepovedlo Cívkovi, se povedlo Nováčkovi, který nás ve 12. minutě poslal do vedení – 0:1. To byla na dlouho dobu jediná branka v utkání. V polovině utkání se domácím orlům podařilo zásluhou Murla vyrovnat – 1:1. O pět minut později již domácí Uničov vedl po brance Navrátila 2:1. Vedení domácím vydrželo jen pět následujících minut. Nováček obkroužil domácí branku a zakončil do betonu domácího brankáře, odražený puk uklidil do odkryté domácí svatyně neomylně Dupljaku. – 2:2.

Tím skončila druhá třetina, ve které se na ledě i na střídačkách začalo přiostřovat. Při odchodu do kabin počastoval domácí trenér naše hráče velkou porcí nadávek. Ve 48. minutě utkání svedli společnou bitku domácí obránce Paška a hostující útočník Nováček. Rozhodčí oba aktéry bitky vyloučil do konce utkání. Krátce po zmiňované bitce jsme měli příležitost hrát přesilovku 5 na 3. Velkou šanci na stržení vedení na naší stranu měl Hroudný, který střílel po přihrávce Cívky do odkryté klece, domácí golman se stihl přesunout a střelu zlikvidovat. Za nevyužitou přesilovou hru přišel trest v 51. minutě, když Dobrý z levého kruhu vystřelil na bližší tyč Jakubčíkovi branky a puk skončil v síti – 3:2. O chvíli později přidal další branku domácí Klíč, který se objevil před Jakubčíkem a překonal ho kličkou do bekhendu – 4:2. Březina se ještě pokusila při přesilovce o power play, ale snaha hráčů vstřelil branku byla neúspěšná.

 

HC Uničov – TJ Sokol Březina  4:2

Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0

Branky: 29. Murla (Klíč, Paška) , 34. Navrátil (Beier), 51. Dobrý (Korhoň) , 52. Klíč (Sršeň) – 12. Nováček (Konečný), 39. Dupljaku (Nováček, Švejda)

Sestava Uničov: Axmann (Pospíšil)- Paška (A), Halouska, Fekiač, Navrátil L., Murla, Kolovratník – Korhoň (C), Dobrý, Sršeň, Beier, Navrátil, Vrána, Klíč

Sestava Březina: Jakubčík (Hynšt) – Švejda, Štěrba, Cívka, Vlček,  Boček M. – Hroudný, Kousalík, Kozel (C), Dupljaku, Nováček, Malíř, Dvořák, Konečný, Drahovzal

Rozhodčí: Kovařčík – Krátký, Jurčík. Vyloučení: 8:10 navíc Paška (Uničov) 5 + OK a Nováček (Březina) 5 + OK. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 179. Střely: 40:20

Ostatní zápasy:

SKMB Boskovice – HC Lvi Břeclav 7:5

HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh 2:3

HC Spartak Uherský Brod – HHK Velké Meziříčí 2:8

Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 5:4 pp

HC Uherské Hradiště – HC Brumov-Bylnice 6:0

SHKM Hodonín – HC Štika Rosice 13:2

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


11 + nineteen =